“Resultado di Aruba International Half Marathon Virtual 2021”

Dia 18 di maart a inicia e careda di Aruba International Half Marathon, cu pa motibo di pandemia di Covid-19 el a tuma lugar den forma virtual. E careda a tuma lugar durante 4 dia y riba 2 diferente ruta. 

Diadomingo dia 21 di maart tabata e ultimo dia di e careda.

Aki ta sigui resultado di Aruba International Half Marathon den cada categoria. Mester menciona cu e careda aki tabata programa pa aña 2020, pues e edad di registracion na 2020 a keda na vigor p’e careda aki.

Pa loke ta trata categoria di relay mix,  ta consisti di 2 hende homber y 2 hende muher, si tabata 3 hende homber y 1 hende muher of vice versa lo a cay den categoria corporate male.

Categoria Overall Male:

Na prome lugar a termina Rick James cu tempo di 1:18:03, na di dos lugar a termina Alexander Hodge cu tempo di 1:19:47 y na di tres lugar a termina Ruliano Bernabela cu tempo di 1:24:15.

Categoria Overall Female:

Na prome lugar a termina Lana Gobert cu tempo di 1:30:15, na di dos lugar a termina Amadee Nicolaas cu tempo di 1:35:49 y na di tres lugar a termina Mileydys Verdecia cu tempo di 1:37:00.

Categoria Male U-20:

Na prome lugar a termina Hilduard Maduro cu tempo di 1:47:29 y na di dos lugar a termina Donovan Milan cu tempo di 1:59:33.

Categoria Male 20-29:

Na prome lugar a termina Sandrick Geerman cu tempo di 1:30:04, na di dos lugar a termina Jeffrey Kock cu tempo di 1:31:01 y na di tres lugar a termina Tristan Vermeulen cu tempo di 1:31:01.

Categoria Male 30-34:

Na prome lugar a termina Antonio Kelly cu tempo di 1:28:22, na di dos lugar a termina Dayron Solognier cu tempo di 1:30:17 y na di tres lugar a termina Jerwin Giel cu tempo di 1:35:00.

Categoria Female 30-34:

Na prome lugar a termina Jouraima Koolman-Ras cu tempo di 1:39:32, na di dos lugar a termina Shamira Clara cu tempo di 1:50:03 y na di tres lugar a termina Jennifer Snijder cu tempo di 1:51:08.

Categoria Male 35-39:

Na prome lugar a termina Alrric Kock cu tempo di 1:27:03, na di dos lugar a termina Rigoberto van der Linde cu tempo di 1:28:18 y na di tres lugar a termina Raymondt Pimienta cu tempo di 1:32:24

Categoria Female 35-39:

Na prome lugar a termina Sandra Murcia Camelo cu tempo di 1:52:20, na di dos lugar a termina Mary Fernanda Molina Camacho cu tempo di 1:53:31 y na di tres lugar a termina Ana Mujica cu tempo di 1:56:11.

Categoria Male 40-44:

Na prome lugar a termina Romar Arendsz cu tempo di 1:31:05, na di dos lugar a termina Ikel Lopez cu tempo di 1:39:33 y na di tres lugar a termina Gregory Geerman cu tempo di 1:42:26.

Categoria Female 40-44:

Na prome lugar a termina Yessayray J.J. Lopez cu tempo di 1:39:13, na di dos lugar a termina Shariska Winterdal cu tempo di 1:55:08 y na di tres lugar a termina Adasha Koolman cu tempo di 2:02:28.

Categoria Male 45-49:

Na prome lugar a termina Michel Roos cu tempo di 1:30:33, na di dos lugar a termina Melvin Dabian cu tempo di 1:36:11 y na di tres lugar a termina Edward Ras cu tempo di 1:45:50.

Categoria Female 45-49:

Na prome lugar a termina Jeannette Croes cu tempo di 2:09:23, na di dos lugar a  Patricia Vergara cu tempo di 2:10:02 y na di tres lugar a termina Filomena Paesch cu tempo di 2:10:33

Categoria Male 50-54:

Na prome lugar a termina Vince Solognier cu tempo di 1:39:11, na di dos lugar a termina Dennis Conradus cu tempo di 1:50:46 y na di tres lugar a termina cu tempo di 2:02:40.

Categoria Female 50-54:

Na prome lugar a termina Carla Fingal cu tempo di 2:04:00, na di dos lugar a termina Vivian Angela cu tempo di 2:11:15 y na di tres lugar a termina Melushka Flanegin cu tempo di 2:23:27.

Categoria Male 55-59:

Na prome lugar a termina Albertino Maduro cu tempo di 1:40:23, na di dos lugar a termina Fernando de Graf cu tempo di 1:55:17 y na di tres lugar a termina Eloy Werleman cu tempo di 2:32:59.

Categoria Female 55-59:

Na prome lugar a termina Regina Feliciana Giel cu tempo di 2:1311, na di dos lugar a termina Elizabeth Mansur cu tempo di 2:42:59 y na di tres lugar a termina Jovita Maduro cu tempo di 2:53:07.

Categoria Male 60+:

Na prome lugar a termina Sigfried Godoy cu tempo di 1:37:26, na di dos lugar a termina Lando Dirks cu tempo di 2:10:00 y na di tres lugar a termina Dolfi Geerman cu tempo di 2:28:58.

Categoria Corporate Relay Male:

Na prome lugar a termina AAA Team 1 cu tempo di 1:33:33, na di dos lugar a termina Donuts Team cu tempo di 1:37:01 y na di tres lugar a termina WEB NV Road Flyers cu tempo di 1:38:10.

Categoria Corporate Relay Female:

Na prome lugar a termina Running Beauties cu tempo di 2:00:58, na di dos lugar a termina On Fire Girls cu tempo di 2:15:33 y na di tres lugar a termina Colegio San Nicolas 1 cu tempo di 2:18:25.

Categoria Corporate Relay Mix:

Na prome lugar a termina AC Delco cu tempo di 2:06:47, na di dos lugar a termina Manpower 4U cu tempo di 2:20:30 y na di tres lugar a termina #scolcaiquetio cu tempo di 2:37:45.

Categoria Relay Open:

Na prome lugar a termina Train Hard Race Easy cu tempo di 1:12:22, na di dos lugar a termina Sende Sende By THRE cu tempo di 1:17:32 y na di tres lugar a termina Alive Kids cu tempo di 1:25:24.

Categoria Relay Open:

Na prome lugar a termina AMR Girls Colegio Arubano cu tempo di 1:28:39 y nadi dos lugar a termina Young & Furious cu tempo di 1:34:15. IBiSA un biaha mas kier a felicita tur esnan cu a participa na Aruba International Half Marathon y tambe ta felicita tur esnan cu a cay den premiacion. Esnan cu no a cay den premiacion e aña aki sigui train duro p’e proximo evento.